Novinky

Generálny riaditeľ OpenAI Sam Altman hovorí o tom, že ho jeho predstavenstvo vyhodilo

0 0


Sam Altman, generálny riaditeľ OpenAI, počas rozhovoru v Bloomberg House v deň otvorenia Svetového ekonomického fóra v Davose, Švajčiarsko, 16. januára 2024.

Chris Ratliffe | Bloomberg | Getty Images

DAVOS, Švajčiarsko – Zakladateľ a generálny riaditeľ OpenAI Sam Altman povedal, že noc, keď ho predstavenstvo vytlačilo, bola „divoká“ a cítil sa „super zmätený“ a „super zaskočený“.

“Ale toto je štruktúra a hneď som išiel premýšľať o tom, čo budem robiť ďalej,” povedal Altman na súkromnom zhromaždení zvolanom v utorok v Bloomberg House na Davose Promenade vo Švajčiarsku.

„Až keď mi na druhý deň ráno zavolali niektorí členovia predstavenstva, premýšľal som o tom, že sa naozaj vrátim,“ pokračoval Altman a zamyslel sa nad dramatickým zvratom udalostí, ktoré viedli k jeho zvrhnutiu – a následnému opätovnému dosadeniu – v novembri. “Ale rada tam mala všetku silu.”

Naozaj, nezvyčajná firemná štruktúra OpenAI — ten tvorca rušného nástroja AI ChatGPT — to viedlo k Altmanovmu prekvapivému zvrhnutiu.

Zvyčajne je zriedkavé vidieť zakladateľa vytlačeného zo svojej spoločnosti, ale Altmanova moc sa líši od moci iných veľkých technologických zakladateľov, čiastočne preto, že nemá žiadne skutočné vlastníctvo samotnej entity.

“V OpenAI nemám žiadnu hodnotu,” povedal Altman na májovom vypočutí Senátu o umelej inteligencii.

“Potrebujete právnika alebo agenta,” zavtipkoval senátor John Kennedy v poznámke, ktorá sa ukázala ako prezieravá.

Organizačná schéma generatívneho startupu AI, ktorú oceňujú súkromní investori na 86 miliárd dolárov, je vyslovene mätúce. Nakoniec sa to ukázalo ako zlé pre svojho zakladateľa, a to tak z hľadiska zabezpečenia kontroly, ako aj držania finančného podielu vo firme.

Správna rada OpenAI sedí na vrchole mocenskej pyramídy a je konzorciom hlasov zodpovedných za kontrolu charity 501(c)(3),…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/openai-ceo-sam-altman-speaks-out-on-being-fired-by-his-board.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.