Novinky

Generatívna AI dominuje diskusiám v Davose, pretože spoločnosti sa zameriavajú na presnosť

0 0


Sam Altman, výkonný riaditeľ OpenAI, na výročnom stretnutí Hope Global Forums v Atlante, Georgia, USA, v pondelok 11. decembra 2023.

Dustin Chambers | Bloomberg | Getty Images

DAVOS, Švajčiarsko – Vzostup generatívnej umelej inteligencie dominoval súkromným a verejným diskusiám na konferencii Svetové ekonomické fórum ako najväčšie svetové technologické spoločnosti, vrátane Salesforce, Microsoft a Googledočasne prevziať miestne výklady ako prejav sily pre účastníkov konferencie.

Zatiaľ čo rok 2023 zdôraznil schopnosť technológie2024 bude o zvyšovaní presnosti výsledkov, aby sa manažéri vo vysoko postavených odvetviach, ako sú nemocnice a výroba, mohli pohodlne používať AI, povedal Intel Generálny riaditeľ Pat Gelsinger v rozhovore pre CNBC.

“Teraz ste sa dostali na koniec dnešnej pomôcky AI,” povedal Gelsinger. “Verím, že táto ďalšia fáza AI bude o zabudovaní formálnej správnosti do základných modelov.”

Či už ide o lekárov, ktorí sa spoliehajú na umelú všeobecnú inteligenciu (AGI) pri diagnostike, sklady, ktoré ju používajú na kontrolu porúch montážnej linky, alebo automatizovanú jazdu, ľudia sa musia s presnosťou technológie lepšie oboznámiť, povedal Gelsinger.

“Určité problémy sú dnes v AI dobre vyriešené, ale existuje veľa problémov, ktoré nie,” povedal Gelsinger. “Základná predikcia, detekcia, vizuálny jazyk, to sú práve teraz vyriešené problémy. Existuje množstvo ďalších problémov, ktoré nie sú vyriešené. Ako dokážete, že veľký jazykový model je skutočne správny? Dnes je veľa chýb. Takže stále potrebujete vedieť, v podstate zlepšujem produktivitu znalostného pracovníka. Ale na konci dňa potrebujem, aby znalostný pracovník povedal, že je to správne.“

Pat Gelsinger, generálny riaditeľ Intelu, v rozhovore pre CNBC's Squawk Box na výročnom stretnutí WEF v Davose vo Švajčiarsku…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/generative-ai-dominates-davos-discussions-as-companies-focus-on-accuracy.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.