Novinky

Generálny tajomník OSN Guterres varoval pred „globálnou krízou dôvery“ aj umelou inteligenciou

0 0

2024-01-17 19:04:51 – (SITA.sk)

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres na Svetovom ekonomickom fóre varoval pred krízami, ktorým svet čelí, vrátane „globálnej krízy dôvery“.

Existenčné hrozby

Tú podľa neho spôsobuje paradox, že svetoví lídri nedokážu riešiť jasné riziká. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian, ktorý pripomína, že obnovenie dôvery je témou tohtoročného stretnutia vo švajčiarskom Davose.

„Tvárou v tvár vážnym, dokonca existenčným hrozbám, ktoré predstavuje nekontrolovateľný klimatický chaos a nekontrolovateľný rozvoj umelej inteligencie bez ochranných zábran, sa zdá, že sme bezmocní,“ poznamenal generálny tajomník OSN.

Najteplejší rok…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/generalny-tajomnik-osn-guterres-varoval-pred-globalnou-krizou-dovery-aj-umelou-inteligenciou/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.