Novinky

Čínska spoločnosť BYD uvádza na trh technológiu inteligentných áut poháňanú AI, aby mohla lepšie konkurovať súperom

0 0


Návštevníci si na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2023, ktorý sa bude konať 6. septembra 2023 v nemeckom Mníchove, pozrú elektromobil BYD Seal U čínskej automobilovej značky BYD.

Leonhard Simon | Getty Images Novinky | Getty Images

BYD spustil v utorok svoj systém inteligentných áut poháňaný AI, keďže najväčší svetový výrobca elektromobilov sa snaží lepšie konkurovať svojim konkurentom v oblasti pokročilých technológií, ako je napríklad automatizované parkovanie.

Inteligentný automobilový systém Xuanji „vníma zmeny vo vnútri a mimo vozidla v priebehu milisekúnd“, čím „zvyšuje bezpečnosť a komfort jazdy,“ uviedla firma vo vyhlásení v utorok.

„V architektúre je integrovaný Veľký model AI, ktorý má najväčšiu dátovú základňu v tomto odvetví a dáva integrovanému systému inteligentného vozidla schopnosť nepretržitej adaptácie,“ uviedla firma vo vyhlásení. X príspevok v stredu.

Systém urýchli transformáciu automobilového priemyslu, povedal Wang Chuanfu, predseda predstavenstva a prezident BYD v utorok na podujatí spoločnosti Dream Day.

BYD, ktoré prekonal Teslu ako celosvetovo najpredávanejšia značka elektromobilov v štvrtom štvrťroku, ktorá predáva viac vozidiel poháňaných batériami ako jej americký konkurent, uviedla, že plánuje investovať 5 miliárd čínskych jüanov (701,8 milióna dolárov) do vybudovania prvých terénnych profesionálnych testovacích jázd na svete v roku mestách po celej Číne.

Spoločnosť BYD získala podmienečnú testovaciu licenciu na autonómnu jazdu L3 na vysokorýchlostných cestách v Shenzhene v júli minulého roka, čím sa stala prvou automobilovou spoločnosťou, ktorá získala takúto licenciu v Číne. príspevok firmy Weibo.

Autonómne riadenie L3 sa týka podmienečne automatizovaného riadenia, pri ktorom musí byť človek pripravený prevziať riadenie v priebehu niekoľkých sekúnd.

Akcie čínskeho giganta EV kótované na burze v Shenzhen sa v stredu prepadli o viac ako 2 % v dôsledku širšieho poklesu na čínskom akciovom trhu.

Cenová vojna a silnejúca konkurencia na čínskom trhu EV majú…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/chinas-byd-launches-ai-powered-smart-car-technology-to-better-compete-with-rivals.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.