Novinky

Čína spúšťa kontrolu bezpečnosti Shein pred IPO

0 0


Oblečenie v centrále Shein v Singapure 19. júna 2023.

Ore Huiying | Bloomberg | Getty Images

Výkonný čínsky internetový regulátor vykonáva kontrolu bezpečnosti Sheinu ako giganta rýchlej módy zaraďuje rýchlosť CNBC sa dozvedela za svoju veľmi očakávanú prvú verejnú ponuku v USA.

Čínsky úrad pre kyberpriestor skúma Shein's zásobovací reťazec prítomnosť v krajine, kde sa nachádza väčšina jeho výrobcov a dodávateľov, povedala pre CNBC osoba oboznámená s touto záležitosťou.

Preskúmanie sa zameriava na to, ako Shein nakladá s informáciami o svojich zamestnancoch, partneroch a dodávateľoch v regióne, Informoval o tom denník Wall Street Journal. CAC tiež skúma, či Shein môže zabezpečiť, aby údaje neunikli do zámoria, uvádza Journal.

Shein neodpovedal na žiadosť CNBC o komentár.

Preskúmanie predstavuje pre Shein niekoľko problémov, pretože po ňom podniká kroky smerom k IPO dôverne podaná na zverejnenie v USA v novembri, informovala predtým CNBC.

Po prvé, priamo stavia Shein ako čínsku spoločnosť – aspoň v očiach Číny – v čase, keď sú vzťahy medzi Washingtonom, DC a Pekingom čoraz napätejšie. Shein tvrdo pracoval na tom, aby sa prezentoval ako globálna spoločnosť, ktorá bola len založená v Číne, keďže zákonodarcovia z oboch strán uličky vyjadrili obavy z jej väzieb na región.

Ak by Shein nebola čínska spoločnosť, maloobchodník by nevyhnutne nepotreboval povolenie Pekingu na zverejnenie, povedal Drew Bernstein, spolupredseda Marcum Asia a odborník na americké a ázijské kapitálové trhy.

Americké regulačné orgány sa čoraz viac obávajú čínskych spoločností, ktoré podnikajú v USA, a chcú zabezpečiť citlivé údaje na amerických zákazníkoch neskončí v rukách čínskej vlády.

Podobné obavy má aj Peking. Shein bude musieť nielen…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/china-launches-security-review-of-shein-ahead-of-ipo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.