Novinky

BP menuje Murrayho Auchinclossa za trvalého generálneho riaditeľa

0 0


Generálny riaditeľ BP Murray Auchincloss hovorí na panelovej diskusii počas medzinárodnej výstavy a konferencie ropy v Abú Zabí, ktorá sa konala vo výstavnom centre ADNEC 2. októbra 2023.

Ryan Lim | Afp | Getty Images

LONDÝN – Ropa a zemný plyn BP vymenovala Murrayho Auchinclossa za stáleho generálneho riaditeľa, uviedla spoločnosť v stredu.

Jeho vymenovanie prichádza zhruba štyri mesiace po tom, čo jeho predchodca Bernard Looney odstúpil po necelých štyroch rokoch vo funkcii, pričom uviedol nezverejnené osobné vzťahy s kolegami pred tým, ako sa stal generálnym riaditeľom.

Auchincloss, vtedajší finančný riaditeľ, bol vymenovaný za dočasného generálneho riaditeľa v čase odchodu Looneyho. V BP je od fúzie spoločnosti s Amoco Canada v roku 1998, do ktorej nastúpil v roku 1992. Sám je vo vzťahu s kolegom z BP, čo bolo zverejnené už skôr a včas.

Energetická spoločnosť uviedla, že od septembra vykonala proces vyhľadávania na vymenovanie nového šéfa spoločnosti.

“Predstavenstvo úplne súhlasí s tým, že Murray bol vynikajúcim kandidátom a je tým správnym lídrom pre BP,” uviedol v stredajšom vyhlásení predseda Helge Lund.

„Je mi cťou viesť BP – je to skvelá spoločnosť so skvelými ľuďmi. Naša stratégia – od medzinárodnej ropnej spoločnosti po integrovanú energetickú spoločnosť alebo od IOC po IEC – sa nemení. Som presvedčený o významnej hodnote, ktorú dokážeme vytvoriť, “ povedal Auchincloss v signále, že spoločnosť si zachová smer, ktorý spustil Looney, v prechode od výroby fosílnych palív k obnoviteľnej energii.

Ropný gigant BP pozastavuje dodávky cez Červené more po útokoch Houthi

Otázky vyvstali v súvislosti s výhľadom pre BP, ktorý mohol byť posunutý smerom k alternatívnej stratégii v prípade externého prenájmu. Vedúci predstavitelia spoločnosti vrátane Auchincloss naznačili, že strednodobý a dlhodobý kurz ropného majora si zachovajú rovnaký kurz, a to aj napriek Looneyho šokovému odchodu.

“Podľa nášho názoru to predstavuje najlepší možný výsledok pre BP…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/bp-appoints-murray-auchincloss-as-permanent-ceo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.