Novinky

Zlúčenie JetBlue-Spirit bolo úspešné pre Bidenovo ministerstvo spravodlivosti

0 0


Terminál A medzinárodného letiska LaGuardia pre JetBlue a Spirit Airlines v New Yorku.

Leslie Josephs | CNBC

Federálny sudca zablokoval JetBlue Airwaysnákup rozpočtového rivala Spirit Airlines po tom, čo ministerstvo spravodlivosti zažalovalo za zastavenie fúzie, pričom tvrdilo, že by to zvýšilo ceny pre niektorých spotrebiteľov, ktorí sú najviac citliví na ceny.

JetBlue navrhovaný nákup diskontu Spirit za 3,8 miliardy dolárov by vytvoril piatu najväčšiu leteckú spoločnosť v krajine, dohoda, o ktorej dopravcovia povedali, by im pomohla lepšie rásť a konkurovať väčším rivalom, ako je Delta a United.

“JetBlue plánuje prestavať lietadlá spoločnosti Spirit na usporiadanie JetBlue a účtovať svojim zákazníkom vyššie priemerné ceny JetBlue,” napísal vo svojom rozhodnutí sudca amerického okresného súdu William Young. “Odstránenie Spirit by poškodilo cestovateľov, ktorí si uvedomujú náklady a spoliehajú sa na nízke cestovné od Spirit.”

Rozhodnutie, ktoré bolo vynesené v utorok, znamená víťazstvo pre ministerstvo spravodlivosti, ktoré sa agresívne snažilo blokovať obchody, ktoré považuje za protisúťažné.

Ministerstvo spravodlivosti vo svojej žalobe podanej v marci tvrdilo, že akvizícia lacnej leteckej spoločnosti JetBlue prinúti „desiatky miliónov“ cestujúcich platiť vyššie cestovné odstránením Spirit a „približne polovice všetkých sedadiel ultra-nízkonákladových leteckých spoločností v priemysel“.

Akcie Spirit po oznámení rozhodnutia klesli a klesli o 60 %, zatiaľ čo akcie JetBlue sa pohybovali medzi ziskami a stratami.

Ani jedna letecká spoločnosť rozhodnutie bezprostredne nekomentovala.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Akcie Spirit Airlines a JetBlue Airways po tom, čo federálny sudca zablokoval navrhované zlúčenie dopravcu.

Toto rozhodnutie necháva newyorskú JetBlue riešiť ďalšie kroky a poveriť nastupujúcu generálnu riaditeľku Joannu Geraghtyovú, aby nasmerovala leteckú spoločnosť na novú cestu. Geraghty bol vyhlásený za nástupcu generálneho riaditeľa Robina Hayesa potom, čo to povedal začiatkom tohto mesiaca že pôjde do dôchodku.

JetBlue…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/jetblue-spirit-merger-block-in-win-for-bidens-justice-department.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.