Novinky

Ponorenie sa do tajomstiev nevysvetliteľného hukotu

0 0


Nevysvetliteľný hukot je záhadný jav, ktorý zaznamenali ľudia po celom svete. Je to opísané ako nízkoúrovňové vibračné bzučanie, ktoré nepočuje každý. Z tohto dôvodu sa považuje za novodobú záhadu, ktorá máta vedcov už desaťročia.

Tom Slemen: Nedávno som sa rozprával s lekárom, ktorý má prax v Wirral a povedal mi, že počet prípadov tinnitu sa zdá byť na vzostupe, a dodal, že mnohí pacienti tiež hlásia sluchový jav, ktorý sa v určitých oblastiach Wirralu zjavne zväčšuje a ubúda.

To je ten obávaný hukot – veľmi invazívny nízkofrekvenčný zvuk, ktorý sa prirovnáva k jemnému bzučiacemu hukotu chladničky, v diaľke je hluk podobný bežiacemu dieselovému motoru a niekedy je prirovnávaný aj k zvuku, ktorý vydáva ladička.

Nie každý môže počuť bzučanie, ale niektorí ľudia sú veľmi vnímaví, pokiaľ ide o tento nepríjemný hluk, ktorý spôsobuje, že tí, ktorí ho počujú, sú podráždení a depresívni a v noci rušivý zvuk spôsobuje chronickú nespavosť.

V 70. rokoch sa to prehnalo krajinou a dostalo sa na titulky po celom svete, pretože hukot bolo zrejme počuť aj v zahraničí, na miestach od púšte Gobi po New York a austrálske vnútrozemie.

Teraz by sa zdalo, že Hum je späť a je počuť z každého kúta polostrova Wirral, častí Merseyside, Severného Walesu a Cheshire.

Vo Wirral sú hotspoty, kde sa zdá, že Hum je obzvlášť intenzívny – sú to Bebington, Heswall, Wallasey a West Kirby.

V septembri 2023 bebingtonská tridsiatnička Lauren venčila svojho psa zo svojho domu na Kirket Lane na cintorín kostola svätého Ondreja a keď sa dostala na križovatku na Highcroft Avenue a Church Road, začala vidieť trblietavé kľukaté čiary a kaleidoskop farby – nástup migrény typu, ktorý roky nemala.

Uvažovala o tom, že sa otočí, ale rozhodla sa ísť ďalej kvôli svojmu psovi a v tom momente začula hlasné, tiché bzučanie. Lauren si myslela, že ten zvuk by mohol nejako súvisieť s jej migrénou, ale potom stretla svoju švagrinú Kate, ktorá si ten nízky zvuk všimla skôr, ako to Lauren stihla spomenúť.

Kate kráčala ďalej a Lauren sa prechádzala po cintoríne v St Andrew's, keď pocítila zvláštny tlak na ušné bubienky, keď sa tichý zvuk zmenil na bolestivé pulzovanie.

Pes začal kňučať, keď sa pozrel na niečo za svojím majiteľom, a Lauren sa otočila, aby zistila, čo to je.

Bolo to striebristé plavidlo v tvare šošovky vznášajúce sa blízko veže kostola.

Zostal tam vo vzduchu asi minútu alebo menej, potom stúpal plynule nahor, a keď sa to stalo, Laurenina „migréna“ rýchlo zmizla a rovnako aj ten bzučivý zvuk. Lauren sa ponáhľala domov so psom a neskôr sa dopočula, že to isté UFO bolo videné nad Bromborough Road.

Mohlo by mať UFO niečo spoločné s Humom? Mohli by sa ich obyvatelia (ktokoľvek alebo čokoľvek) pokúšať manipulovať s našou mysľou pomocou zvukových frekvencií z nejakého tajomného dôvodu?

Zistilo sa, že tieto nevysvetliteľné zvuky sa niekedy zdajú byť šírené v takmer laserovej priamke, a to viedlo niektorých výskumníkov k úvahe, či by nemohli byť zvyškami legendárnych ley-línií, ktoré údajne križujú Wirral a spájajú staroveké lokality ako Bidston Hill a rôzne mohyly v tomto regióne.

Hovorí sa, že ley-línie existovali v hojnosti po celej tejto krajine v minulosti a najväčším príkladom sú stojace kamene Stonehenge a Avebury a mnohí proutkatelia a niektorí vedci povedali nejaký typ energie, ktorá svojou frekvenciou hraničí s medzi týmito kameňmi sa prenáša zvukový rozsah – ale za akým účelom nie je známe.

Príkladom smerového efektu „zvukového lúča“ je bzučanie, ktoré žena stále počúvala vo svojom dome na Salacre Lane, Upton, v roku 2012.

Pani a niekoľkí priatelia počuli zvuk iba v kuchyni a na záhrade a príbuzný, ktorý žije na neďalekej Ford Road, tiež počul rovnaký nízky zvuk, ale len keď bol v zadnej záhrade.

Zdá sa, že tento zvuk súvisel s nedávnymi správami o bzučaní, ktoré počuli motoristi prechádzajúci istým úsekom M53, a tiež s mätúcim zvukom, ktorý počuli zamestnanci a pacienti v miestnom opatrovateľskom dome.

Pri sledovaní na mape sa miesta spojili s priamkou, ktorá naznačovala, že os zvukového lúča je v severovýchodnom juhozápadnom usporiadaní – a bolo navrhnuté, aby sa čiara, keď sa predĺži v oboch smeroch, pripojila k Bidston Hill a Thorov kameň v Thursastone len niečo málo cez štyri míle ďaleko.

Veľkolepý pieskovcový Tor of Thor's Stone bol po stáročia považovaný za strašné miesto a spojenie v nejakej dávno zabudnutej sieti ley-line, ale to všetko sú, samozrejme, len domnienky, hoci v posledných rokoch vyšetrovatelia paranormálnych javov zhromaždil veľa nahrávok Electronic Voice Phenomena na starovekom kameni, z ktorých niektoré sa zdajú byť v starej angličtine a dokonca aj v starej nórčine.

V Heswalle, na križovatke Telegraph Road a Rocky Lane, sa nachádza platené a výstavné parkovisko, ktoré leží vedľa bloku šiestich luxusných bytov, kde stála stará vila Grange.

V septembri 2022 muž nastúpil do svojho auta na tomto parkovisku a chystal sa odísť, keď spolu s manželkou a dvoma ďalšími cestujúcimi počuli hlasné búšenie, ktoré bolelo pre ich ušné bubienky. Vodič si potom všimol, že keď auto o pár metrov cúvlo, hlasný zvuk prestal, ale keď sa opäť pohol dopredu, opäť to ohlušilo všetkých vo vozidle.

Vodič pri obchádzaní auta postupne zistil, že vysoko smerový nízky zvuk prechádzal cez cestu cez rušnú križovatku smerom k pošte na Downham Road South.

Vodič potom zistil, že zvuk sa zastavil na rohu neďalekej ulice Pye Road a on, jeho manželka a cestujúci vystúpili a okoloidúcim sa naskytli vtipné pohľady, ktorí ich videli nakláňať hlavy, aby určili pôvod zvuku.

Zdalo sa, že pochádza z bodu na pieskovcovej záhradnej stene, kde možno zhodou okolností niekto nastriekal symbol žltého srdca; na tej stene nebolo žiadne iné graffiti.

Záhada sa prehĺbila, keď zo smeru od Milner Road prišiel starý muž a spýtal sa vodiča: 'Aj ty si to počul?'

Potom sa zmienil o bezsenných nociach, ktoré prežil kvôli neustálemu bzučaniu. Jeho lekár mu povedal, že to bolo kvôli kôrnateniu tepien, ale starší muž povedal, že jeho 25-ročný synovec tiež počul zvuk, kedykoľvek tam zostal.

Zdroj lúča hluku zostáva záhadou.

autor: Tom Slemen, ktorý je liverpoolskym spisovateľom, známym predovšetkým ako autor najpredávanejšej série kníh Strašidelný Liverpool, ktoré dokumentujú paranormálne incidenty a nevyriešené alebo nezvyčajné zločiny. Skontrolujte jeho knihy Amazon tu.

Originál článok: https://anomalien.com/delving-into-the-mysteries-of-the-unexplained-hum/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.