Novinky

Zisk Goldman Sachs (GS) za 4Q 2023

0 0


David Solomon, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, sa zúčastňuje panelovej diskusie počas výročnej globálnej konferencie Milken Institute v hoteli Beverly Hilton 29. apríla 2019 v Beverly Hills v Kalifornii.

Michael Kováč | Getty Images Zábava | Getty Images

Goldman Sachs v utorok zverejnila výsledky za štvrtý štvrťrok, ktoré prekonali očakávania analytikov, pokiaľ ide o lepšie ako očakávané príjmy zo správy aktív a majetku.

Tu je to, čo spoločnosť uviedla v porovnaní s tým, čo očakávali analytici z Wall Street v prieskume LSEG, predtým známej ako Refinitiv:

  • Zisk: 5,48 USD na akciu; nebolo okamžite jasné, či je to porovnateľné s odhadom 3,51 USD od analytikov skúmaných LSEG.
  • Príjmy: 11,32 miliardy USD oproti očakávaným 10,80 miliardy USD, podľa LSEG

Goldman uviedol, že zisky za štvrťrok vyskočili o 51 % na 2,01 miliardy USD alebo 5,48 USD na akciu v porovnaní s minulým rokom, keď bola banka schudnúť opravnými položkami na straty z úverov a prudkými výdavkami. Tržby vzrástli o 7 % na 11,32 miliardy USD oproti predchádzajúcemu roku vďaka rastúcim príjmom v divíziách správy aktív a majetku a riešení platforiem.

Výnosy zo správy aktív a majetku vyskočili oproti predchádzajúcemu roku o 23 % na 4,39 miliardy USD, čím prekonali očakávania o takmer 550 miliónov USD, a to vďaka vyšším príjmom z investícií do akcií a dlhov a rastúcim poplatkom za správu. Vďaka rastúcim trhom v štvrtom štvrťroku banka zaznamenala zisky z verejných akcií a prirážky v dlhových investíciách.

Generálny riaditeľ Goldman David Solomon prežil ťažký rok vďaka nečinným kapitálovým trhom a strategickým prešľapy.

Rastie však nádej, že Goldman môže zahnúť za rohom po tom, čo sa odkloní od neúspešného Solomonovho úsilia v oblasti spotrebiteľského bankovníctva.

Kľúčové aktivity investičného bankovníctva a obchodovania spoločnosti Goldman sa nemusia v štvrtom štvrťroku zotaviť, ale analytici budú chcieť počuť o možnosti oživenia v roku 2024. Prvé signály naznačujú, že korporácie, ktoré…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/goldman-sachs-gs-earnings-4q-2023.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.