Novinky

Americké prezidentské voľby podrobia demokraciu skúške, varuje predsedníctvo Únie 

0 0

2024-01-16 12:34:06 – (SITA.sk)

Predsedníctvo Európskej únie () v utorok varovalo, že počas novembrových prezidentských volieb v USA budú základy demokracie podrobené veľkej skúške, pričom predpokladá scenár, v ktorom by sa Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) mohla ešte viac rozpadať.

Belgický premiér Alexander De Croo, ktorý predsedá EÚ, uviedol, že „ak nám rok 2024 prinesie opäť ‚Ameriku na prvom mieste’“, čo je odkaz na heslo kampane Donalda Trumpa, bude podľa neho viac ako kedykoľvek predtým „Európa sama o sebe“.

Narušená dôvera aj spolupráca

De Croo prehovoril v príhovore k zákonodarnému zboru EÚ len niekoľko hodín po drvivom víťazstve bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v primárkach v Iowe.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/americke-prezidentske-volby-podrobia-demokraciu-skuske-varuje-predsednictvo-unie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.