Novinky

Vlastník Burger King Restaurant Brands kupuje Carrols, najväčšieho amerického franšízanta

0 0


Reštaurácia rýchleho občerstvenia Burger King s menu a zákazníkmi.

Jeff Greenberg | Universal Images Group | Getty Images

Reštaurácia Brands International nakupuje Carrols Restaurant Groupnajväčší franšízant Burger King v USA, za približne 1 miliardu dolárov v hotovosti.

Restaurant Brands zaplatí 9,55 USD za akciu za akvizíciu spoločnosti Carrols, ktorá prevádzkuje viac ako 1 000 reštaurácií Burger King a 60 pobočiek Popeyes. Akcie spoločnosti Carrols v piatok uzavreli na úrovni 8,42 USD, čím získali trhovú hodnotu 459 miliónov USD. Akcie spoločnosti v utorok uzavreli až o 12 %, zatiaľ čo akcie Restaurant Brands klesli o 3 %.

Očakáva sa, že dohoda bude dokončená v druhom štvrťroku 2024.

Akvizícia, ohlásená v utorok, je posunom v stratégii Burger King. Jej reštaurácie boli za posledné desaťročie takmer úplne licencované a spoločnosť má v súčasnosti iba 175 podnikov vo vlastníctve spoločností.

Prichádza viac ako rok po tom, čo spoločnosť Restaurant Brands predstavila plán v hodnote 400 miliónov dolárov na oživenie amerického podnikania Burger King. Predaj Burger King zaostával za konkurenciou a Wendy's predbehol ju ako druhý najväčší reťazec burgerov podľa predaja v USA. Návrat stratégie sa zameriava na investície do prerábok reštaurácií a reklamy s cieľom zvýšiť dopyt a zvýšiť zisky franšízových subjektov.

Restaurant Brands plánuje v priebehu nasledujúcich piatich rokov rýchlo prerobiť 600 pobočiek Burger King spoločnosti Carrols a potom ich predať späť franšízantom, povedal Tom Curtis, prezident Burger King v USA a Kanade.

„Umožní nám to skutočne zamerať našu pozornosť na urýchlenie prestavieb a premýšľanie o tom, ako refranšízovať túto sieť reštaurácií na menšie balíčky s novými a existujúcimi franšízantmi, ktorí žijú blízko komunít, kde reštaurácie vlastnia,“ Josh Kobza, generálny riaditeľ Restaurant Brands. povedal investorom na konferenčnom hovore v utorok.

Spoločnosť investuje približne 500 miliónov dolárov,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/burger-king-owner-restaurant-brands-buys-carrols-largest-us-franchisee.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.