Novinky

Valášek chce zaviesť transparentnejší model výberu riaditeľa SIS, aktuálny proces je vraj anomáliou

0 0

2024-01-16 09:47:56 – (SITA.sk)

Poslanec hnutia Progresívne Slovensko (PS) Tomáš Valášek chce zaviesť transparentnejší model výberu riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Zároveň chce tento proces zosúladiť s bežnou praxou v okolitých členských štátoch Európskej únie.

V súvislosti s týmito zmenami navrhuje novelizovať zákon o Slovenskej informačnej službe. Podľa Valáška by mal byť kandidát na túto pozíciu verejne vypočutý parlamentným výborom pre obranu a bezpečnosť. O novele by parlament mal rokovať na februárovej schôdzi so začiatkom 30. januára.

„Riaditelia tajných služieb – ekvivalent riaditeľa SIS – v Česku, Maďarsku a Poľsku sú…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/valasek-chce-zaviest-transparentnejsi-model-vyberu-riaditela-sis-aktualny-proces-je-vraj-anomaliou/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.