Novinky

Problémy s Červeným morom by mohli ukončiť recesiu lodnej dopravy, keďže ceny za nákladnú dopravu stúpajú

0 0


Kontajnerová loď Maersk Sentosa sa plaví na juh, aby vo štvrtok 21. decembra 2023 opustila Suezský prieplav v egyptskom meste Suez.

Stringer | Bloomberg | Getty Images

Plavidlá prechádzajúce Červeným morom čelili v posledných týždňoch útokom zo strany Húsíov so sídlom v Jemene, čo prinútilo lodné spoločnosti zmeniť trasy, čo viedlo k prudkému nárastu sadzieb za nákladnú dopravu.

Nastupovanie na dlhšie obchádzky okolo Mysu dobrej nádeje v Juhoafrickej republike tlačilo sadzby za námornú prepravu až o 10 000 USD za 40-stopový kontajnerkeďže kontajnerové lode odklonili viac ako 200 miliárd dolárov tovaru z vodnej cesty Červeného mora, aby sa vyhli štrajkom húsijských militantov.

Americká obchodná loď Gibraltar Eagle, v pondelok zaútočili militanti HouthiUviedlo americké ústredné velenie.

Niektorí pozorovatelia trhu očakávajú, že prerušenia by mohli spôsobiť obrat v bohatstve odvetvia, ktoré sa minulý rok utápalo v recesii.

“Pokiaľ ide o vyššie sadzby v roku 2024, mohlo by to pridať niekoľko miliárd do spodného riadku VOCC, aj keď to bude trvať len ďalšie dva alebo tri týždne,” povedal Alan Baer, ​​generálny riaditeľ logistickej spoločnosti OL USA, v e-maile pre CNBC.

Ak to bude pokračovať tri až šesť mesiacov, (zisky) sa opäť pomaly priblížia k úrovniam roku 2022.

Vessel-Operating Common Carriers (VOCC) sú námorní prepravcovia, ktorí vlastnia a prevádzkujú plavidlá zodpovedné za riadenie nákladu a jeho prepravu. Maersk, Evergreen a COSCO sú niektoré prominentné VOCC.

“Ak to bude pokračovať tri až šesť mesiacov, (zisky) sa opäť pomaly priblížia k úrovniam roku 2022, keďže prevádzkové náklady by mali byť nižšie, než aké zažívali dopravcovia počas chaosu v rokoch 2021 a 2022,” povedal Baer.

Pokles prepravy v roku 2023


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/red-sea-troubles-could-end-shipping-recession-as-freight-rates-spike.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.