Novinky

Trump je „transakčný“, ale nemusí otriasť loďou na Čínu

0 0


Bill Winters, výkonný riaditeľ Standard Chartered, uviedol, že americká centrálna banka zrejme v júni pozastaví cyklus úrokových sadzieb, aby ste si lepšie prečítali najnovšie údaje o inflácii.

Bloomberg | Getty Images

Bývalý americký prezident Donald Trump by bol „transakčným prezidentom“, ak by sa vrátil k moci, ale je nepravdepodobné, že by vyhodili do vzduchu obnovu vzťahov Bidenovej administratívy s Čínou. Standard Chartered CEO Bill Winters.

Trump vyhral predsedníctvo v Iowe o približne 30 bodov nad svojim najbližším súperom a je jasným favoritom na zabezpečenie nominácie republikánov do prezidentských volieb v roku 2024, a to napriek 91 obvineniam z početných trestných činov súvisiacich s jeho pokusmi o zvrátenie jeho volebnej porážky v roku 2020, nesprávnym zaobchádzaním s utajovanými dokumentmi a platbami utajovaných peňazí. pornohviezda.

Trump počas svojho posledného funkčného obdobia zaujal bojovný postoj voči Pekingu a vyvolala obchodnú vojnu s množstvom ciel na čínsky tovar a neustálymi hrozbami ekonomicky represívnejších opatrení.

predseda Joe Bidenadministratíva sa snažila napraviť krehký vzťah. Ministerka financií USA Janet Yellenová a ministerka obchodu Gina Raimondo navštívili Čínu minulé leto a Biden sa stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pching na okraj stretnutia lídrov ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce v San Franciscu v novembri.

Standard Chartered: Trump je „transakčný“, ale nemusí rozkolísať loď na Čínu

Winters v utorok v rozhovore pre CNBC na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose povedal, že Washington a Peking sú teraz „dosť prepojené“ a že ak by sa akýkoľvek prezident „agresívne rozmotal“, bolo by to zlé pre USA, Čínu a globálnu ekonomiku.

“Nikto to naozaj nechce ani nepotrebuje, takže si myslím, že mierna opätovná angažovanosť, ktorú vidíme cez Bidenovu administratívu, návštevy ministerky obchodu a Janet Yellenovej atď., sú pre mňa náznakom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/stanchart-trump-is-transactional-but-may-not-rock-the-boat-on-china.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.