Novinky

Štátna duma chce novým zákonom skonfiškovať majetok odsúdeným za šírenie „falošných správ“ o vojne na Ukrajine

0 0

2024-01-16 11:40:47 – (SITA.sk)

Poslanci ruskej Štátnej dumy predložili návrh zákona, ktorý navrhuje konfiškáciu osobného majetku odsúdeným za šírenie „falošných správ“ o ruskej vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), tento krok je zameraný na zvýšenie cenzúry pred marcovými prezidentskými voľbami v Rusku.

Návrh podporili bez námietok

Citujúc správy z nezávislého ruského portálu Meduza, ISW poznamenáva, že zákonodarcovia z vládnucej strany Jednotné Rusko navrhli znenie zákona, ktorý sa zameriava na aktivity „proti bezpečnosti štátu“ s cieľom skonfiškovať majetok, ako sú počítače, tablety alebo mobilné telefóny vlastnené odsúdenými osobami.

Návrh zákona, ktorý bol…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/statna-duma-chce-novym-zakonom-skonfiskovat-majetok-odsudenym-za-sirenie-falosnych-sprav-o-vojne-na-ukrajine/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.