Novinky

Susedia Ruska podporujú odmietnutie Ukrajiny rokovať o mierových rozhovoroch

0 0


Prezident Poľskej republiky Andrzej Duda.

Sopa Obrázky | Lightrocket | Getty Images

Poľský prezident Andrzej Duda v utorok označil odmietnutie Ukrajiny postúpiť Rusko v budúcich mierových rozhovoroch za “dokonale pochopiteľné”.

V rozhovore pre CNBC na Svetové ekonomické fórum vo švajčiarskom Davose Duda zopakoval svoju podporu svojmu ukrajinskému kolegovi Volodymyrovi Zelenskému po zakrpatení. mierové rozhovory ktorého stranou nebolo Rusko.

“Niet divu, že ukrajinské úrady dnes nebudú hovoriť s (ruským prezidentom) Vladimirom Putinom, pretože mali od začiatku jasno,” povedal Duda pre CNBC Steve Sedgwick.

“Pre mňa ako prezidenta Poľska je to úplne pochopiteľné. Je to jasné,” povedal.

Stretnutie poradcov pre národnú bezpečnosť dňa nedeľu urobil malý pokrok v riešení rusko-ukrajinského konfliktu po tom, čo šéf Zelenského generálneho štábu Andrij Jermak zopakoval odhodlaný záväzok Kyjeva dosiahnuť 10-bodový mierový vzorec.

Poľský Duda: Ukrajina si zaslúži našu podporu

Zahrnuté v jeho ustanovenia sú obnovenie územnej celistvosti Ukrajiny vrátane pôdy zabratej počas ruskej anexie Krymu v roku 2014, ako aj stiahnutie všetkých ruských jednotiek z Ukrajiny.

Duda, jeden z najvernejších spojencov Ukrajiny a pohraničný sused, ocenil neochvejnú pozíciu Kyjeva od začiatku vojny a povedal, že konflikt sa skončí až úplným ústupom Moskvy. Rusko sa proti takýmto požiadavkám ohradilo.

“Zaútočili na nezávislý suverénny národ, takže sa nečudujem prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému a tým, ktorí s ním spolupracujú, je koniec vojny jasný,” povedal Duda.

“Vojna sa skončí, keď vytlačíme Rusov zo všetkých ukrajinských okupovaných území. Pre mňa je to zrejmé,” dodal.

Dudove komentáre odzrkadlil lotyšský prezident Edgars Rinkēvičs, ktorý povedal, že verí, že Západ potrebuje…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/russias-neighbors-back-ukraines-refusal-to-negotiate-on-peace-talks.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.