Novinky

Ruský dopyt po nehnuteľnostiach v Dubaji sa spomaľuje, čínsky stúpa: DAMAC

0 0


Ceny nehnuteľností by mohli vzrásť o 5 až 10 %, tvrdí developer luxusných nehnuteľností so sídlom v Dubaji

Dubajský majetkový boom v rokoch po pandémii Covid-19 bol jedným z najrýchlejších na svete, podporený reformami ústretovými pre investorov a prudkým nárastom dopytu prisťahovalcov, najmä z Ruska v dôsledku začiatku rozsiahlej vojny v Moskve. s Ukrajinou.

Niektoré z luxusných budov v Dubaji sa zameriavajú špecificky na ruských kupcov, pričom v realitných kanceláriách sú plne obsadené rusky hovoriace osoby a v určitých častiach emirátu Perzského zálivu bude návštevník počuť viac rusky ako arabsky alebo anglicky. Ale táto vlna sa spomaľuje, hovorí predseda DAMAC Hussain Sajwani.

Nový rast dopytu prichádza z Číny.

“Rusko spomalilo. Ale ostatné krajiny sú silné, najmä Číňania sa vracajú,” povedal Sajwani pre CNBC Dan Murphy na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose v utorok. Spomenul aj Indiu a Európu.

“Viete, Dubaj je obklopený viac ako 100 krajinami so všetkými druhmi problémov a výziev. A ľudia chcú migrovať a prísť do Dubaja, za životom alebo za investíciami,” povedal.

Zatiaľ čo čínska ekonomika čelí výzvam doma, Dubaj ťaží z tých, ktorí môžu míňať mimo krajiny. Emaar Properties, najväčší dubajský developer, minulý rok oznámil, že čínske investície tvorili 7 % celkových tržieb v prvých šiestich mesiacoch roku 2023, čo je zhruba dvojnásobok oproti predchádzajúcemu roku.

Majetková kríza, spomalenie domácej ekonomiky a zrušenie cestovných obmedzení po rokoch tvrdej blokovacej politiky podnecujú bohatých Číňanov, aby našli zahraničné bezpečné útočisko pre svoj kapitál. Dubajské výnosy z prenájmu obytných priestorov a uvoľnené daňové zákony, ako aj odmietnutie Spojených arabských emirátov zúčastniť sa na kampaniach západných sankcií, z neho robia atraktívne miesto, povedal Sajwani.

Dubaju sa tiež podarilo zostať stabilný a odstrániť počiatočnú nervozitu na trhu po začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/russian-demand-for-dubai-property-is-slowing-chinas-is-up-damac-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.