Novinky

Európska komisia o slovenskom štátnom rozpočte: postup nebol dodržaný a deficit bude rásť

0 0

2024-01-16 14:13:27 – (SITA.sk)

  • aktualizované 16. januára, 15:13

Európska komisia (EK) k návrhu slovenského štátneho rozpočtu konštatuje, že Slovensko nedodržalo stanovený postup, ktorý predpokladá vydanie stanoviska pred samotným schválením rozpočtu.

Podľa hodnotenia sa bude deficit rozpočtu verejnej správy tento rok zvyšovať a zároveň bude vyšší, ako predpokladá rozpočet. Hlavný dôvod je podľa hodnotenia metodické zaznamenanie prefinancovania energopomoci v súlade s metodikou ESA2010.

Príjmy z eurofondov

Potvrdzuje sa predpoklad Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), že príjmy z eurofondov, ktoré slúžili na financovanie minuloročnej…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/europska-komisia-o-slovenskom-statnom-rozpocte-nedodrzalo-postup-a-deficit-bude-rast/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.