Novinky

Prehliadač Google Chrome aktualizuje režim inkognito tak, aby obsahoval nové vylúčenie zodpovednosti za sledovanie

0 0  • Google Chrome Canary zobrazuje nové vylúčenie zodpovednosti pre režim inkognito.
  • Nové vyhlásenie varuje, že režim inkognito nezmení spôsob, akým webové stránky a služby, ktoré používate, zhromažďujú údaje.
  • Zmena nastala krátko po tom, ako spoločnosť Google urovnala skupinovú žalobu týkajúcu sa nedostatku transparentnosti v súvislosti s fungovaním režimu inkognito.

V roku 2020 bol Google zažalovaný za údajné porušenie federálnych zákonov o odpočúvaní. Problém vyplynul z režimu inkognito prehliadača Chrome, pričom žalobcovia tvrdili, že režim plne nechráni používateľov pred sledovaním internetu. Po urovnaní prípadu minulý mesiac spoločnosť Google zmenila vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti v režime inkognito tak, aby bolo o niečo transparentnejšie.

Prvý spozorovaný Android políciaZdá sa, že spoločnosť Google mierne pozmenila vyhlásenie, ktoré sa zobrazuje na stránke novej karty v režime inkognito. Nové vylúčenie zodpovednosti sa objavuje vo verzii Chrome Canary 122 a lepšie objasňuje, ako funguje režim inkognito. Canary je experimentálna verzia prehliadača Chrome, ktorá je určená na zrýchlenie iterácií a sledovanie chýb.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/incognito-mode-disclaimer-3403968/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.