Novinky

Akcie AMD vyskočili o 8 % na najvyššie zatvorenie od roku 2021

0 0


Lisa Su zobrazuje čip AMD Instinct MI300, keď prednáša hlavný prejav na veľtrhu CES 2023 v Las Vegas, Nevada, 4. januára 2023.

David Becker | Getty Images

AMD akcie v utorok vzrástli o viac ako 8 % na svoju najvyššiu uzatváraciu cenu od dosiahnutia rekordu v novembri 2021 na základe optimizmu, že po čipoch umelej inteligencie spoločnosti bude vyšší dopyt od spoločností, ako napr. Microsoft, Google a OpenAI.

Tom O'Malley, analytik spoločnosti Barclays, zvýšil svoj cenový cieľ pre AMD na 200 USD zo 120 USD, pričom uviedol, že AMD by tento rok mohla vykázať predaj čipov AI vo výške 4 miliárd USD. O'Malley, ktorý má ekvivalent nákupného ratingu na akcii, uviedol silný dopyt MI300špičkový čip strojového učenia AMD pre servery.

Analytici KeyBanc tiež zvýšili svoj cenový cieľ pre AMD na 195 USD a Nvidia na 740 USD v utorok kvôli silnému dopytu po serveroch AI.

AMD v utorok uzavrela na 158,74 USD, čo je zhruba 2 % pod historickým maximom akcie. Nvidiaktorá má drvivú väčšinu trhu s AI čipmi a minulý rok bola najvýkonnejšou akciou v indexe S&P 500, postúpila o 3 % na 563,82 USD.

Koncom roka 2023 spoločnosť AMD oznámila nové serverové čipy pre AI, ktoré budú konkurovať GPU Nvidia H100 a A100, ktoré OpenAI používa na trénovanie a obsluhu svojich modelov, ako je ten, ktorý je v srdci ChatGPT.

AMD a Nvidia sú dvaja hlavní výrobcovia grafických procesorových jednotiek, ktoré boli vynájdené pre pokročilé počítačové hry, ale teraz sú rozhodujúce pre trénovanie a spúšťanie modelov AI. Keďže aplikácie AI získali pozornosť investorov za posledné dva roky, Nvidia bola hlavným príjemcom, pretože spoločnosť vyvinula softvér AI pre svoje čipy pred viac ako 10 rokmi.

„Okolo svojho čipu vybudovali softvérovú vrstvu, ktorej sa spoločnosti, do ktorých investujem, jednoducho nevedia nabažiť,“ povedal v utorok pre CNBC investor z rizikového kapitálu Jim Breyer.

Breyer povedal, že “búchal do stola” pre oboch…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/amd-shares-rise-jump-7percent-and-head-for-highest-close-since-2021.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.