Novinky

Predpovedalo sa, že vlna volieb v roku 2024 vykoľají pokrok v potravinovej bezpečnosti

0 0


Skaman306 | Moment | Getty Images

DAVOS, ŠVAJČIARSKO – Podľa Medzinárodného fondu pre rozvoj poľnohospodárstva (IFAD) by skaza nadchádzajúcich globálnych volieb mohla vykoľajiť medzinárodné úsilie o zabezpečenie dlhodobých dodávok potravín.

Prezident Alvaro Lario pre CNBC povedal, že krátkodobá politika bude pravdepodobne v roku 2024 dominovať nad dlhodobou stratégiou, čo spôsobí, že hlavné problémy, ako je potravinová bezpečnosť, ustúpia na vedľajšiu koľaj.

“Bude to náročný rok. Takmer polovica vlád na svete prejde voľbami,” povedal Lario v pondelok na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

“To len zvýši polarizáciu a pravdepodobne jednoduchšie posolstvá, a nie zložitosť skutočného riešenia zmeny týchto potravinových systémov,” dodal šéf špeciálnej agentúry OSN.

V historickej sérii volieb v 70 krajinách majú tento rok ísť k urnám približne dve miliardy ľudí. V popredí pozornosti voličov bude hospodárstvo a prebiehajúce globálne konflikty, ako aj otázky, ako je zelená transformácia a jej miestne dôsledky.

Lario si to všimol rastúci odpor proti klimatickým politikám – často známym ako „greenlash“ – už začal dominovať politickým diskusiám a podkopáva už aj tak neisté potravinové systémy.

“Je to stále zložitejšie, pretože vidíme, že veľa malých poľnohospodárskych výrobcov v Európe je napríklad ovplyvnených týmto prechodom a ako ho môžu financovať. Takže aj v miestnej politike sa to stane zložitejšie,“ povedal.

Napriek zložitosti Lario povedal, že úlohou organizácií, ako je IFAD, je „pokračovať v búchaní na dvere“ verejného a súkromného sektora s cieľom podporiť investície do programov, ktoré riešia základné príčiny potravinovej neistoty. Patria sem akcie, ktoré umožňujú viac miestnych potravín…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/2024s-wave-of-elections-predicted-to-derail-food-security-progress.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.