Novinky

Poznáme mestá, ktoré sa považujú za najlepšie pre život LGBTIQ ľudí

0 0

2024-01-16 14:30:56 – (SITA.sk)

Inklúzii LGBTIQ komunity do spoločnosti sú skôr naklonené mestá ako vidiecke oblasti, a to pre vyššiu mieru otvorenosti a tolerancie.

Existujú veľké rozdiely medzi krajinami Európskej únie (EÚ) a Veľkej Británie na jednej strane a balkánskymi krajinami, Tureckom na druhej strane. Nižšie skóre tolerancie vykazujú aj mestá vo východných členských štátoch Únie, pričom niektoré z nich (mestá v Poľsku či Rumunsku) sa dostali pod 40-percentnú toleranciu.

V prvej trojke aj Reykjavík a Kodaň

Európska komisia spracovala rozsiahly prieskum začiatkom minulého roka, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 71-tisíc obyvateľov z 83 miest v EÚ, krajinách Európskeho združenia voľného obchodu (EZVO), Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pozname-mesta-ktore-sa-povazuju-za-najlepsie-pre-zivot-lgbtiq-ludi/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.