Novinky

Dankovi sa čoskoro splní sen, nové ministerstvo cestovného ruchu a športu dostalo zelenú

0 0

2024-01-16 17:23:33 – (SITA.sk)

Pripravované nové Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) dostalo zelenú. Po opätovnom schválení hlavou štátu vetovanej novely kompetenčného zákona v Národnej rade SR v utorok môže vzniknúť od 1. februára.

V poradí 15. ministerstvo prevezme kompetencie v oblasti cestovného ruchu z Ministerstva dopravy SR a v oblasti športu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Novela kompetenčného zákona bude účinná od nasledujúceho mesiaca, aj keď ju prezidentka SR Zuzana Čaputová znova nepodpíše. Do parlamentu ju predtým vrátila pre výhrady k zmenám pôsobnosti viacerých iných ministerstiev a úradov.

Úlohy ministerstva

Vláda chce cez nový rezort posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/dankovi-sa-coskoro-splni-sen-nove-ministerstvo-cestovneho-ruchu-a-sportu-dostalo-zelenu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.