Novinky

Pellegriniho nominant Burda sa stal predsedom štátnej volebnej komisie, poslanci rozhodli v tajnom hlasovaní

0 0

2024-01-16 20:34:48 – (SITA.sk)

Poslanci parlamentu si v utorok v tajnom hlasovaní zvolili za predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduarda Burdu.

Za jeho zvolenie hlasovalo 75 zákonodarcov, proti bolo 40 a osem poslancov sa zdržalo.

Sľub zložili v decembri

Poslanci si vyberali predsedu zo 14 členov komisie, medzi ktorými, okrem Burdu (navrhnutý Hlasom-SD), boli Peter Repák, Ivana Remšíková (obaja navrhnutí Smerom-SD), Peter Kresák (navrhnutý Hlasom-SD), Eugen Škopec (navrhnutý SNS), Marianna Leontiev, Tomáš Hubinák (obaja navrhnutí PS), Igor Dušenka (navrhnutý hnutím Slovensko), Peter Cocher (navrhnutý KDH), Roman Foltin (navrhnutý SaS), Ladislav Orosz (navrhnutý ÚS SR), Jozef Sedlák (navrhnutý GP), Marián Giba (navrhnutý NSS SR) a Janka…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pellegriniho-nominant-burda-sa-stal-predsedom-statnej-volebnej-komisie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.