Novinky

Kríza v Červenom mori predstavuje “veľmi skutočné riziko” pre ropu, hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Chevron

0 0


Generálny riaditeľ spoločnosti Chevron Mike Wirth o útokoch na Červené more, prechode na energiu a cenách ropy

Kríza v Červenom mori predstavuje vážne riziko pre toky ropy a ceny sa môžu rýchlo zmeniť, ak napätie povedie k veľkému prerušeniu dodávok na Blízkom východe, Chevron Povedal to v utorok pre CNBC generálny riaditeľ Michael Wirth.

“Je to veľmi vážna situácia a zdá sa, že sa stále zhoršuje,” povedal Wirth v rozhovore pre TASR Svetové ekonomické fórum vo švajčiarskom Davose.

Generálny riaditeľ spoločnosti Chevron povedal, že ho to prekvapilo Americká ropa sa obchodovala pod 73 USD za barel pretože „riziká sú veľmi reálne“.

“Toľko svetovej ropy prúdi cez tento región, ktorý by mal byť odrezaný, myslím, že by ste videli, ako sa veci veľmi rýchlo menia,” povedal Wirth.

Chevron pokračoval v preprave ropy cez región, pretože spoločnosť úzko spolupracuje s piatou flotilou amerického námorníctva, povedal Wirth. Generálny riaditeľ varoval, že situácia sa vyvíja.

“Naozaj to musíme veľmi pozorne sledovať,” povedal Wirth pre CNBC.

Shell pozastavuje dodávky Červeného mora

Britský ropný major Shell pozastavila zásielky cez Červené more, povedali v utorok pre The Wall Street Journal ľudia oboznámení s touto záležitosťou. Shell odmietol komentovať v reakcii na žiadosť CNBC.

Rozhodnutie spoločnosti Shell zastaviť dodávky prostredníctvom kľúčového obchodného bodu prichádza asi mesiac potom BP pozastavili tranzity cez Červené more. Niekoľko hlavných tankerové spoločnostiktorá prepravuje ropné produkty ako benzín a tiež ropu, v piatok zastavila dopravu smerom k Červenému moru.

Militanti Houthi, ktorí sídlia v Jemene a sú spojencami Iránu, opakovane útočili na komerčné plavidlá v Červenom mori v reakcii na izraelskú vojnu v Gaze. USA a Británia podnikli nálety na ciele Houthiov v Jemene, aby zabezpečili lodnú dopravu po vodnej ceste.

Húsíovia pokračovali v útokoch napriek útokom vedeným USA. Militanti v utorok odpálili protilodnú balistickú strelu, ktorá zasiahla hromadný náklad plaviaci sa pod maltskou vlajkou…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/red-sea-crisis-poses-very-real-risk-to-oil-chevron-ceo-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.