Novinky

OpenAI potichu odstraňuje zákaz vojenského používania svojich nástrojov AI

0 0


Sam Altman, výkonný riaditeľ OpenAI, počas rozhovoru v Bloomberg House v deň otvorenia Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose vo Švajčiarsku v utorok 16. januára 2024.

Chris Ratliffe | Bloomberg | Getty Images

OpenAI potichu odstúpil od zákazu vojenského používania ChatGPT a jeho ďalších nástrojov umelej inteligencie.

Zmena prichádza, keď OpenAI začína spolupracovať s Ministerstvom obrany USA na nástrojoch AI vrátane nástrojov kybernetickej bezpečnosti s otvoreným zdrojom, Anna Makanju, viceprezidentka OpenAI pre globálne záležitosti, povedal utorok v rozhovore pre Bloomberg House na Svetovom ekonomickom fóre po boku generálneho riaditeľa Sama Altmana.

Minimálne do stredy bude stránka zásad OpenAI špecifikované že spoločnosť nepovolila používanie svojich modelov na „činnosť, ktorá predstavuje vysoké riziko fyzického poškodenia“, ako je vývoj zbraní alebo vojenstvo a bojovanie. OpenAI odstránil konkrétny odkaz na armádu, hoci v jej politike sa stále uvádza, že používatelia by nemali „používať našu službu na ublíženie sebe alebo iným“ vrátane „vývoja alebo používania zbraní“.

“Pretože sme predtým mali v podstate všeobecný zákaz pre armádu, veľa ľudí si myslelo, že to zakáže mnohé z týchto prípadov použitia, o ktorých si ľudia myslia, že sú veľmi v súlade s tým, čo chceme vidieť vo svete,” povedal Makanju.

OpenAI neodpovedala okamžite na žiadosť o komentár.

Táto správa prichádza po rokoch kontroverzií o technologických spoločnostiach vyvíjajúcich technológiu na vojenské účely, čo je zdôraznené verejnými obavami technologických pracovníkov – najmä tých, ktorí pracujú na AI.

Pracovníci prakticky všetkých technologických gigantov, ktorí sa podieľajú na vojenských kontraktoch, vyjadrili obavy po tom, čo tisíce zamestnancov Google protestovali proti Project Maven, projektu Pentagonu, ktorý by využíval umelú inteligenciu Google na analýzu záberov z dronov.

Zamestnanci Microsoftu protestovali a 480 miliónov dolárov armádny kontrakt, ktorý by…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/openai-quietly-removes-ban-on-military-use-of-its-ai-tools.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.