Novinky

Bielorusko chystá novú vojenskú doktrínu, umožní použitie jadrových zbraní

0 0

2024-01-16 19:19:48 – (SITA.sk)

Bielorusko podľa jeho ministra obrany predloží novú vojenskú doktrínu, ktorá po prvý raz umožní použitie jadrových zbraní.

Rusko, ktorého je Bielorusko spojencom, vlani nasadilo v krajine taktické jadrové zbrane, hoci nie je známe koľko. Moskva vyhlásila, že si bude udržiavať kontrolu nad týmito zbraňami. Zatiaľ nie je známe, ako sa nová bieloruská doktrína dotkne ruských zbraní.

„Jasne komunikujeme názory Bieloruska na použitie taktických jadrových zbraní umiestnených na našom území. Objavila sa nová kapitola, kde jasne definujeme naše spojenecké záväzky voči našim spojencom,“ povedal minister obrany Viktor Chrenin na zasadnutí…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/bielorusko-chysta-novu-vojensku-doktrinu-umozni-pouzitie-jadrovych-zbrani/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.