Novinky

Oceňovanie súkromných spoločností sa „znovu zbláznilo“ uprostred boomu AI: CEO Cisco

0 0


Generálny riaditeľ spoločnosti Cisco Chuck Robbins sa 18. januára 2023 zúčastňuje Svetového ekonomického fóra v Davose vo Švajčiarsku.

Hollie Adams | Bloomberg | Getty Images

Hodnotenia niektorých súkromných spoločností „znovu šalejú“ a vracajú sa na maximá, ktoré neboli zaznamenané od pandémie Covid-19, uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Cisco.

Chuck Robbins v utorok pre CNBC povedal, že podniky zamerané na nové technológie, ako je umelá inteligencia, získavali cenovky podobné tým, ktoré boli zaznamenané počas éry nízkych úrokových sadzieb.

“Keď sa dostanete do generatívnej (generatívnej) AI a niektorých z týchto ďalších vecí, vidíme, že niektoré súkromné ​​ocenenia sa opäť zbláznia,” povedal počas panelovej udalosti moderovanej CNBC na konferencii. Svetové ekonomické fórum v Davose vo Švajčiarsku.

Robbins povedal, že je „ironické“, že cyklus sa zopakoval tak skoro po tom, čo vyššie úrokové sadzby ukončili éru ľahko zarobených peňazí a zdanlivo upravili niekedy prehnané valuácie.

“Je pre mňa iróniou, že to robíme tak rýchlo po tom, čo sme zažili pred 48 mesiacmi. Je to neuveriteľné,” povedal.

Čo je Svetové ekonomické fórum?

K Robbinsovi sa v paneli pripojila generálna riaditeľka Nasdaq Adena Friedman, ktorá povedala, že investori sa v súčasnosti hyper zameriavajú na inovácie v oblasti AI, pričom mnohí sú poháňaní strachom, že premeškajú.

„Pokiaľ ide o AI, len sa boja, že opäť zostanú pozadu,“ povedala.

“Zabalia sa do toho, aká je ďalšia vlna, aký je ďalší potenciál. Nechcú zostať pozadu, chcú byť skoro,” dodala.

Friedman však poznamenal, že investori teraz musia vyvážiť toto nadšenie prostredím vyšších úrokových sadzieb, kde takéto stávky prichádzajú s vyššou cenou.

“Výzvou pre nich je, že teraz majú skutočné kapitálové náklady a spoločnosti, do ktorých investujú, majú skutočné kapitálové náklady. To je veľmi odlišná investičná téza,” povedala.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/private-company-valuations-going-nuts-again-amid-ai-boom-cisco-ceo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.