Novinky

Ukrajina je o krok bližšie k členstvu v EÚ, Zelenskyj a Von der Leyen hovorili o odštartovaní vyjednávaní

0 0

2024-01-16 20:00:54 – (SITA.sk)

O kľúčových prioritách vzťahov medzi Ukrajinou a Európskou úniou (EÚ), hlavne v kontexte blížiaceho sa začiatku vyjednávaní o vstupe Ukrajiny do bloku, diskutovali v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lídri sa stretli na Svetovom ekonomickom fóre v švajčiarskom Davose. Zelenskyj a Von der Leyenová sa dohodli na iniciovaní skríningu ukrajinskej legislatívy, ktorý bude ďalším krokom k otvoreniu rokovaní o členstve Ukrajiny v EÚ. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu úradu ukrajinského prezidenta.

Ukrajinský líder dodal, že jeho rozhovor s…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajina-je-o-krok-blizsie-k-clenstvu-v-eu-zelenskyj-a-von-der-leyen-hovorili-o-odstartovani-vyjednavani/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.