Novinky

Indické trhy „nacenené k dokonalosti“ pred voľbami nie sú príliš pozitívne

0 0


Indické akciové benchmarky Nifty 50 a BSE Sensex sa od štátnych volieb zvýšili o viac ako 6 %.

Sopa Obrázky | Lightrocket | Getty Images

Indické akciové trhy sa v roku 2023 zotavili na nové maximá vďaka býčím investorom a silnejšej domácej účasti. Analytici však varujú, že úroveň optimizmu z minulého roka sa pred koncom všeobecných volieb nezopakuje.

Indické akciové benchmarky Nifty 50 a BSE Sensex sa zišli o viac ako 6 % od štátnych volieb, ktoré sa skončili v prvom decembrovom týždni, pričom tri zo štyroch štátov vyhrala strana Bharatiya Janata premiéra Narendru Modiho.

Nifty aj Sensex dosiahli rekordné maximá 22 081,95 a 73 000 počas pondelkovej popoludňajšej obchodnej seansy v Ázii.

Všeobecné voľby v krajine sa budú konať v apríli až máji.

“Víťazstvo BJP už bolo v tomto bode ocenené. Okolo víťazstva strany pred štátnymi voľbami bolo veľa otáznikov, ale veľa z toho zmizlo,” povedal Peeyush Mittal, portfóliový manažér Matthews Asia.

Akciové trhy zohľadnili „veľa pozitív“ a investori možno pred začiatkom volieb uvidia iba jednociferný výnos 3 až 5 %, povedal Mittal pre CNBC v telefonickom rozhovore.

V posledných piatich všeobecných voľbách vzrástli indické trhy v priemere o 18 % pred šiestimi mesiacmi, o 8 % pred tromi mesiacmi, o 2 % v mesiacoch po výsledkoch a o 10 % o pol roka neskôr, povedal Shantanu Bhargava, generálny riaditeľ a riaditeľ. kótovaných investícií v Waterfield Advisors.

“Ak by ste to mali porovnať s historickým priemerom, veľa výnosov už bolo zľavnených… a víťazstvo súčasnej vlády je už na trhu zľavnené,” povedal s tým, že trhy boli “ocenené na dokonalosť.”

Ďalší míting


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/indian-markets-priced-to-perfection-not-much-upside-ahead-of-elections-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.