Novinky

Stav dodržiavania práv detí v reedukačných centrách je alarmujúci a neakceptovateľný, konštatuje Žilinka

0 0

2024-01-15 16:51:49 – (SITA.sk)

Reedukačné centrá v súčasnosti nielenže neplnia účel, ktorý im právna úprava zveruje, ale nie sú ani bezpečným miestom pre umiestnené deti, v ktorom sú dodržiavané ich práva. Skonštatovala to Generálna prokuratúra (GP) SR na základe poznatkov, ktoré získala vlastnou previerkou.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka na základe zistení z previerky v každom z 13 reedukačných centier na Slovensku zvolal multilaterálne pracovné stretnutie. Prokuratúra v reedukačných centrách totiž zistila závažné porušovanie práv detí.

Zásahy do osobnej slobody detí

Ako priblížila GP SR, previerky boli vždy neohlásené a kládol sa dôraz na dodržiavanie práv detí, ktoré sú umiestnené v týchto centrách, a tiež na podmienky, v akých sú deti…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/stav-dodrziavania-prav-deti-v-reedukacnych-centrach-je-alarmujuce-konstatuje-zilinka/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.