Novinky

Generálny riaditeľ spoločnosti Novartis hovorí, že pripravenosť na novú pandémiu sa nezlepšila

0 0


Vas Narasimhan, výkonný riaditeľ spoločnosti Novartis AG, počúva počas panelového zasadnutia v deň otvorenia Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose v utorok 22. januára 2019.

Jason Alden | Bloomberg | Getty Images

Vas Narasimhan, generálny riaditeľ farmaceutickej firmy Novartis, v utorok pre CNBC povedal, že neverí, že v dôsledku krízy Covid došlo k výraznému zlepšeniu pripravenosti na pandémie.

“S ľútosťou musím povedať, že si nemyslím, že sme sa, žiaľ, zlepšili,” povedal Narasimhan na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

Vysvetlil, že sa nezdá, že by počas tohto „medzipandemického“ obdobia pokračovala úroveň investícií, ako sa očakávalo.

„Teraz, keď už máme pandémiu za sebou – a skutočne vďaka úspechom nášho priemyslu, spoločnosti prichádzajú s neuveriteľnými vakcínami mRNA a diagnostickými nástrojmi. – sme späť k takmer žiadnym investíciám zo strany vlád,“ povedal Narasimhan.

Generálny riaditeľ švajčiarskeho výrobcu liekov Novartis načrtáva niektoré hlavné priemyselné trendy na rok 2024

Bez tejto podpory Narasimhan povedal, že spoločnosti potom tiež deinvestujú, pričom do priestoru potenciálne chýbajú investície na 10 až 15 rokov a „potom sme opäť na tom istom mieste a zasiahne pandémia a pretekáme“.

„Teraz sa, samozrejme, zlepšujeme a zlepšujeme vo vede, ale v ideálnom prípade by sme žili vo svete, kde by táto medzipandemická pripravenosť, ako to robíme v obrane, ako to robíme v iných oblastiach, pokračovala, takže sme pripravení na ďalšia pandémia,“ povedal.

Narasimhan už skôr varoval, že budúce pandémie sú nevyhnutné a naliehal na investície do pripravenosti na pandémiu.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/novartis-ceo-says-preparedness-for-a-new-pandemic-has-not-improved.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.