Novinky

Čínsky premiér hovorí Davosu, že inovácie by sa nemali používať na obmedzovanie iných krajín

0 0


Čínsky premiér Li Qiang (L) máva švajčiarskou prezidentkou Violou Amherd počas oficiálnej návštevy v Kehrsatzi, neďaleko švajčiarskeho administratívneho hlavného mesta Bern, 15. januára 2024. Li Qiang je na návšteve Švajčiarska, aby sa zúčastnil 54. ročníka Svetového ekonomického fóra (WEF). ), ktorý sa koná od 14. do 19. januára v Davose. (Foto: PETER KLAUNZER / POOL / AFP) (Foto: PETER KLAUNZER/POOL/AFP cez Getty Images)

Peter Klaunzer | Afp | Getty Images

Čínsky premiér Li Qiang povedal, že technologické inovácie by sa nemali používať ako spôsob, ako obmedziť alebo obmedziť iné krajiny.

“Na udržanie zdravej konkurencie a prinesenie čo najväčšej vitality je jedinou cestou posilnenie spolupráce,” povedal Li v utorok na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

Li vo svojich poznámkach konkrétne nemenoval žiadne krajiny. Peking opakovane žiadal Washington, aby odstránil obmedzenia pre čínske spoločnosti, ktoré im bránia v nákupe pokročilých technológií od amerických firiem.

Čínsky prezident Si Ťin-pching tento rok vynechá Davos. Jeho americký náprotivok Joe Biden má to isté nezúčastnil sa podujatia, odkedy sa stal prezidentom.

Toto je najnovší príbeh. Skontrolujte aktualizácie.

— K tejto správe prispela Jenni Reid z CNBC.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/chinas-premier-tells-davos-that-innovation-shouldnt-be-used-to-restrict-other-nations.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.