Novinky

Christopher Waller z Fedu obhajuje „opatrný“ postup pri znižovaní sadzieb

0 0


Guvernér Federálneho rezervného systému Christopher Waller v utorok pripustil, že zníženie úrokových sadzieb je pravdepodobné v tomto roku, ale uviedol, že centrálna banka si môže dať čas na uvoľnenie menovej politiky.

Zdá sa, že komentáre prednesené počas prejavu vo Washingtone, DC, sú v rozpore s očakávaním trhu na agresívne uvoľnenie v tomto roku.

“Pokiaľ sa inflácia nezlepší a zostane na vysokej úrovni, verím, že (Federal Open Market Committee) bude môcť tento rok znížiť cieľové rozpätie pre sadzbu federálnych fondov,” povedal Waller v pripravených poznámkach pre publikum v Brookings. Inštitúcia.

“Keď je správny čas začať so znižovaním sadzieb, verím, že sa to môže a malo by sa znižovať metodicky a opatrne,” dodal. “V mnohých predchádzajúcich cykloch… znižovanie prebiehalo reaktívne a robilo tak rýchlo a často vo veľkých množstvách. Tento cyklus však… nevidím dôvod, prečo by sa mal pohybovať tak rýchlo alebo tak rýchlo ako v minulosti.”

Trhové ceny v utorok ráno naznačili asi 71% šancu, že FOMC začne znižovať v marci, podľa CME Group. FedWatch opatrenie. V skutočnosti obchodníci ďalej zvýšili očakávania na rok 2024 a tento týždeň pridali ďalšie zníženie, čím sa očakávaný celkový počet znížení sadzieb do konca roka zvýšil na sedem štvrťpercentných bodov.

Spolu so znižovaním sadzieb Waller uviedol, že očakáva, že Fed tento rok môže začať spomaľovať tempo „kvantitatívneho sprísňovania“ alebo znižovania súvahy centrálnej banky tým, že umožní, aby výnosy zo splatných dlhopisov klesli bez ich reinvestovania. Fed povolil spustenie až 95 miliárd dolárov mesačne a doteraz znížil svoje držby o približne 1,2 bilióna dolárov.

“Povedal by som, že niekedy v tomto roku bude rozumné začať o tom uvažovať,” povedal. Poznamenal však, že „zníženie“ sa bude vzťahovať na štátne pokladnice a nie na držbu cenných papierov krytých hypotékami, ktoré uprednostňuje…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/feds-christopher-waller-advocates-moving-carefully-with-rate-cuts.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.