Novinky

Banková skupina IIF bije na poplach v súvislosti s rekordným globálnym dlhom

0 0


PEKING, ČÍNA – 13. NOVEMBRA: Osvetlené mrakodrapy stoja v centrálnej obchodnej štvrti pri západe slnka 13. novembra 2023 v čínskom Pekingu. (Foto od Gao Zehong/VCG cez Getty Images)

Vcg | Visual China Group | Getty Images

Generálny riaditeľ Inštitútu medzinárodných financií v utorok varoval, že tvorcovia politík musia rýchlo riešiť rekordné úrovne globálneho dlhu, pričom krízu varenia označil za „obrovský fiškálny problém“.

Generálny riaditeľ IIF Tim Adams bil na poplach v súvislosti s rastúcou úrovňou dlhu, keď hovoril so Silviou Amarovou zo CNBC na Svetovom ekonomickom fóre v Davose vo Švajčiarsku.

Jeho komentáre prichádzajú v čase, keď bola táto otázka do značnej miery zatienená na výročnom stretnutí WEF, ktoré trvá do piatku. vzostup umelej inteligencie a konflikty v stredný východ a Ukrajina vysoko na programe fóra.

“Máme celosvetový problém s dlhmi. Máme najvyššie úrovne dlhu v nevojnovom období v modernej histórii, a to na úrovni korporácií, domácností, suverénnych a subsuverénnych subjektov,” povedal Adams.

“Máme obrovský fiškálny problém všade, vrátane USA. Dosahujeme (a) deficit na úrovni 7 % HDP. Potrebujeme triezvosť a musíme sa sústrediť na to, ako si spravíme poriadok vo fiškálnom dome,” dodal. .

Popredná obchodná skupina globálneho bankovníctva povedal koncom minulého roka sa celosvetový dlh v treťom štvrťroku 2023 vyšplhal na rekordných 307,4 bilióna dolárov, s podstatným nárastom v krajinách s vysokými príjmami aj na rozvíjajúcich sa trhoch.

IIF uviedol, že očakáva, že globálny dlh dosiahne do konca roka 2023 310 biliónov dolárov, pričom varoval, že tohtoročné voľby vo viac ako 50 krajinách a regiónoch by mohli znamenať posun k populizmu, ktorý so sebou prinesie stále vyššie úrovne dlhu.

„O geopolitiku sa bojím každý deň,“ povedal Adams. “Myslím si, že toto bude náročný rok.”

Na otázku, či vysoké úrovne globálnej verejnosti…

banky


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/davos-banking-group-iif-sounds-the-alarm-on-record-global-debt.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.