Novinky

Vojna medzi Izraelom a Hamasom ovplyvňuje dôveru cestujúcich a rezervácie

0 0


Vojna medzi Izraelom a Hamasom ovplyvňuje cestovanie po Blízkom východe a mimo neho.

Medzinárodné príchody do regiónu vzrástli v štvrtom štvrťroku 2023 – najmä v dôsledku nárastu návštevníkov Saudskej Arábie – na úroveň, ktorá zodpovedala číslam z roku 2019, podľa spoločnosti ForwardKeys pre cestovné údaje.

Ale je to ďaleko od 30% nárastu prichádzajúcich cestujúcich, ktorý región očakával v porovnaní s úrovňami z roku 2019, na základe počtu leteniek zakúpených pred útokom na Izrael 7. októbra, uviedla spoločnosť.

Výhľad na rok 2024 sa veľmi nelíši.

“Výhľadová situácia pre príchody na Blízky východ v prvom štvrťroku 2024 k 6. októbru – deň pred začiatkom nedávneho konfliktu – bola veľmi pozitívna, pričom počet vydaných leteniek vzrástol o 49 % v porovnaní s úrovňami pred pandémiou,” povedal Olivier Ponti, viceprezident spoločnosti pre insighty. “Rýchlo vpred k 5. januáru… s vydanými vstupenkami len o 9 % viac v porovnaní s rokom 2019.”

Je bezpečné ísť teraz na Blízky východ?  Prekvapivé výsledky nového prieskumu

Údaje ukázali, že letenky na Blízky východ zakúpené po vojne klesli o 6 % oproti roku 2019, pričom nákupy do Spojených arabských emirátov klesli o 8 %, Maroka o 15 %, Turecka o 17 % a Egypta o 21 %.. Najviac boli ovplyvnené letenky do Jordánska, ktoré podľa ForwardKeys klesli o 50 % oproti úrovniam z roku 2019.

Zrušenie plánov na vzdialený kontinent


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/the-israel-hamas-war-is-affecting-traveler-confidence-and-bookings.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.