Novinky

V tomto roku možné zníženie sadzieb: člen Európskej centrálnej banky

0 0


Robert Holzmann, guvernér rakúskej centrálnej banky, hovorí počas podujatia v rakúskej Viedni v utorok 26. septembra 2023.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Európska centrálna banka sa môže vzoprieť očakávaniam trhu a odložiť začiatok znižovania úrokových sadzieb počas celého roka 2024, uviedol v pondelok člen Rady guvernérov inštitúcie Robert Holzmann.

Guvernér rakúskej centrálnej banky na otázku o tých, ktorí žiadajú, aby sa prvé zníženie sadzieb uskutočnilo už v apríli, povedal CNBC: “Obávam sa, že keď opustím Davos, títo ľudia budú hlboko sklamaní.”

V rozhovore so Stevom Sedgewickom z CNBC Svetové ekonomické fórum vo švajčiarskom Davose dodal: “Neviem si predstaviť, že by sme sa ešte bavili o škrtoch, pretože by sme o tom nemali hovoriť. Všetko, čo sme videli v posledných týždňoch, ukazuje opačným smerom, takže možno ani nepredpokladám žiadne škrty. celý tento rok.”

Toto je rozvíjajúci sa príbeh. Skontrolujte aktualizácie.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/possible-to-have-no-rate-cut-this-year-european-central-bank-member.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.