Novinky

Služby v nemocniciach sú ohrozené, odborári zvažujú štrajkovú pohotovosť

0 0

2024-01-15 14:48:16 – (SITA.sk)

Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ ZaSS) sa s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS) nedohodol na znení dodatku ku kolektívnej zmluve, ktorý odborári ANS predložili v decembri minulého roka.

„Cieľom dodatku je vybojovať lepšie podmienky pre zdravotníckych, ale aj nezdravotníckych pracovníkov. V prvom rade zvýšiť základnú zložku mzdy nezdravotníckych pracovníkov najmenej o 10 % k ich základu platnému k 31. decembru minulého roka. Druhá navrhovaná zmena sa týkala výšky príplatkov pre všetkých zamestnancov za prácu v sobotu na úroveň nedele,“ uviedol po stretnutí predseda SOZ ZaSS Anton…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/sluzby-v-nemocniciach-su-ohrozene-odborari-zvazuju-strajkovu-pohotovost/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.