Novinky

Loď pri pobreží Jemenu zasiahla raketa, tvrdí Británia

0 0


Muži stoja v blízkosti billboardu s vyobrazením obchodnej lode s vlajkou Izraela, ktorá horí po tom, čo na ňu zasiahli jemenské námorné sily spojené s Houthimi, na ulici 10. januára 2024 v jemenskom meste Sana'a.

Mohammed Hamoud | Getty Images

Plavidlo pri pobreží Jemenu v pondelok oznámilo, že ho zhora zasiahla raketa, podľa aktualizácie organizácie United Kingdom Maritime Trade Operations.

UKMTO uviedla, že úrady vyšetrujú incident, ku ktorému došlo juhovýchodne od Adenu v Jemene, a uviedla, že lodiam “odporúčame prechádzať opatrne a hlásiť akúkoľvek podozrivú aktivitu”.

Stalo sa tak krátko po tom, čo USA a Spojené kráľovstvo podnikli spoločné útoky na ciele húsíov v Jemene. Skupina podporovaná Iránom útočí na lode plaviace sa cez Červené more od konca minulého roka, čím spôsobuje zmätok v globálnom obchode a vyvoláva medzinárodné odsúdenie.

Militanti tvrdia, že ich útoky v Červenom mori sú reakciou na prebiehajúcu vojnu v pásme Gazy.

Toto sú najnovšie správy. Skontrolujte aktualizácie.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/red-sea-vessel-off-the-coast-of-yemen-struck-by-missile-uk-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.