Novinky

Čína potrebuje reformy, aby zastavila „výrazný“ pokles rastu, tvrdí šéf MMF

0 0


Kristalina Georgieva, výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu, na tlačovej konferencii v sídle MMF 14. apríla 2023.

Kevin Dietsch | Getty Images Novinky | Getty Images

Šéf Medzinárodného menového fondu v pondelok varoval, že Čína potrebuje štrukturálne reformy, aby sa vyhla “pomerne výraznému poklesu miery rastu”.

Kristalina Georgieva v rozhovore pre CNBC na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose uviedla, že Čína čelí krátkodobým aj dlhodobým výzvam.

Z krátkodobého hľadiska uviedla, že čínsky sektor nehnuteľností stále potrebuje “opravu” spolu s vysokou úrovňou zadlženia miestnej vlády. Z dlhodobého hľadiska Georgieva zaznamenala demografické zmeny a „stratu dôvery“.

“V konečnom dôsledku Čína potrebuje štrukturálne reformy, aby pokračovala v otváraní ekonomiky, aby model rastu viac vyvážila smerom k domácej spotrebe, čo znamená, že vytvorila väčšiu dôveru v ľudí, takže (oni) nešetrili, ale viac míňali,” povedala Georgieva. .

Čo je Svetové ekonomické fórum?

„Toto všetko by Číne pomohlo vyrovnať sa s tým, čo predpovedáme, že bez reforiem by bol pomerne výrazný pokles miery rastu pod 4 %,“ dodala.

Čínska ekonomika videla pomalý rast v roku 2023, brzdený problémami s nehnuteľnosťami a prepadom exportu. Investori očakávajú ekonomika vzrástla v minulom roku približne o 5 %.

Okrem toho MMF v novembri uviedol, že zvýšil rast v Číne prognóza na 5,4 % na rok 2023 po niektorých politických krokoch zo strany Pekingu. Inštitúcia so sídlom vo Washingtone však uviedla, že v roku 2024 stále očakáva spomalenie rastu na 4,6 %, čím varovala pred pokračujúcimi bojmi v oblasti nehnuteľností.

Georgieva je jednou z mnohých najvyššie ekonomické čísla v návštevnosti na tohtoročnom stretnutí WEF, ktoré potrvá do piatku. „Obnova dôvery“ je témou summitu WEF v roku 2024 s geopolitickým napätím, globálnou fragmentáciou, ako aj infláciou a ekonomickými…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/china-needs-reforms-to-halt-significant-growth-declines-imf-chief.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.