Novinky

Reakcia trhu je nesprávna, hovorí investor David Roche

0 0


Taiwanský prezident Tsai Ing-wen hovorí ako Lai Ching-te, taiwanský viceprezident a prezidentský kandidát vládnucej Demokratickej progresívnej strany (DPP) počas predvolebného zhromaždenia pred voľbami v Taipei na Taiwane 11. januára 2024.

Carlos Garcia Rawlins | Reuters

Výsledky volieb na Taiwane umiestnili ostrov na “kolízny kurz s Čínou” a podľa skúseného investora Davida Roche bola reakcia trhu príliš optimistická.

Peking už výsledok odmietol sobotňajších volieb, v ktorých sa konal Lai Ching-te z vládnej Demokratickej pokrokovej strany zvolený za prezidenta po čiastočnom parlamentnom hlasovaní.

Čína považuje DPP za hrozbu pre svoj konečný cieľ „znovuzjednotenia“ so samosprávnym ostrovom s 23 miliónmi obyvateľov a v sobotu tvrdila, že výsledok prezidentských volieb nereprezentuje všeobecnú mienku. DPP odmieta takzvaný „princíp jednej Číny“ a obhajuje samostatnú a odlišnú taiwanskú národnú identitu.

„Ak sa pozriete na to, čo robia tieto voľby, celkom jasne vám to hovorí, že na Taiwane nie je absolútne žiadna podpora opätovného zjednotenia s Čínou, a to nebude možné,“ povedal Roche, prezident a globálny stratég Independent Strategy pre CNBC „Squawk Box“. Európa“ v pondelok.

“To, čo vám tieto voľby hovoria vo všetkých svojich dôsledkoch, vrátane rozdelenia hlasovania v legislatívnom jüane, je, že Taiwan je teraz vyspelým, suverénnym, demokratickým štátom, a to nie je niečo, čo Čína prijme. Pre Čínu to je od nich oddelená, takže preto bežíte smerom k väčšej kríze,“ povedal.

Čína cez víkend trvala na tom, že Taiwan je „Čínsky Taiwan“ a vybuchol na svetových lídrov, ktorí zablahoželali Laiovi a obvinili ich zo zasahovania do vnútorných záležitostí Číny.

Reakcia trhu bola v pondelok na ázijských akciách utlmená…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/taiwan-election-market-reaction-is-wrong-says-investor-david-roche.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.