Novinky

Päť najbohatších mužov sveta od roku 2020 zdvojnásobilo svoje bohatstvo: Oxfam

0 0


Jeff Bezos sa pozerá z postrannej čiary pred výkopom medzi Kansas City Chiefs a Los Angeles Chargers na GEHA Field na Arrowhead Stadium 15. septembra 2022 v Kansas City, Missouri. Zakladateľ a predseda spoločnosti Amazon je jedným z najbohatších ľudí na svete.

Cooper Neill | Getty Images Šport | Getty Images

Päť najbohatších mužov sveta podľa správy Oxfam od roku 2020 viac ako zdvojnásobilo svoje obrovské bohatstvo, keďže charitatívna organizácia vyzýva na obmedzenie „moci firiem“.

Správa zistili, že spoločný majetok najbohatších ľudí sveta – Tesla CEO Elon Musk, LVMH šéf Bernard Arnault s rodinou, Amazon zakladateľ Jeff Bezos, Oracle zakladateľ Larry Ellison a skúsený investor Warren Buffett – vyskočili zo 405 miliárd dolárov v marci 2020 na 869 miliárd dolárov v novembri 2023. Oxfam použil údaje z Forbes a Wealth X, ktoré neboli nezávisle overené CNBC.

Správa Oxfamu bola zverejnená v pondelok v čase začiatku posledného výročného stretnutia Svetového ekonomického fóra, na ktorom sa takzvaná globálna elita najvyšších podnikateľských a politických lídrov stretáva vo švajčiarskom Davose, hoci päť miliardárov uvedených v správe nie je na schôdzi. zúčastniť sa.

Sedem z desiatich najväčších svetových spoločností má miliardára ako svojho generálneho riaditeľa alebo hlavného akcionára, uvádza správa. Medzitým najbohatšie 1 % ľudí na svete podľa výskumu vlastní 43 % globálnych finančných aktív, ako sú verejne kótované nástroje, ako sú akcie a dlhopisy, spolu s podielmi v súkromných podnikoch.

“Ak budú súčasné trendy pokračovať, svet bude mať svojho prvého bilióna do 10 rokov, ale chudoba nebude odstránená ďalších 229 rokov,” uviedol Oxfam.

Charita tiež zdôraznila, že čistý zisk medzi 148 najväčšími svetovými spoločnosťami vyskočil v roku do júna 2023 o 52 % v porovnaní s ich priemernými ziskami medzi rokmi 2018 a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/worlds-five-richest-men-have-doubled-their-fortunes-since-2020-oxfam.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.