Novinky

Ľuďom v Pásme Gazy hrozí, že zomrú od hladu neďaleko kamiónov plných jedla, varuje šéfka WFP

0 0

2024-01-15 18:29:34 – (SITA.sk)

Izraelsko-palestínsky konflikt si za sto dní vyžiadal v Pásme Gazy podľa palestínskych úradov viac ako 24-tisíc ľudských životov.

Útok militantného hnutia Hamas zabil na izraelskej strane približne 1 200 ľudí, pričom militanti zajali ďalších 250 osôb.

OSN vyzýva na ďalšiu pomoc

V čase, keď tento konflikt dosiahol smutné jubileum z pohľadu jeho trvania, Spojené štáty vyhlásili, že „nadišiel správny čas“, aby Izrael upustil od bojov v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Predstavitelia Organizácie Spojených národov (OSN) zasa vyzývajú na ďalšiu pomoc, ktorú spomenutá enkláva na juhozápade Izraela zúfalo potrebuje na to, aby v nej neprepukol hladomor a rôzne choroby.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ludom-v-pasme-gazy-hrozi-ze-zomru-od-hladu-nedaleko-kamionov-plnych-jedla-varuje-sefka-wfp/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.