Novinky

Kresťanskí demokrati navrhujú, aby boli páchatelia domáceho násilia trestaní jedným až tromi rokmi väzenia

0 0

2024-01-15 20:12:10 – (SITA.sk)

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) navrhuje uzákoniť prečin domáceho násilia s trestnou sadzbou odňatia slobody na jeden rok až tri roky.

Upozorňuje na to, že v súčasnosti za domáce násilie hrozí len podmienka alebo peňažný trest, a tento stav je potrebné zmeniť tak, aby bolo možné účinne potrestať páchateľov.

Obete nedokáže štát chrániť

Predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková uviedla, že ich návrh vznikal po dlhej diskusii s odborníkmi a organizáciami, ktoré sa venujú týraným ženám a deťom.

„Obetiam domáceho násilia v súčasnosti štát nedokáže podať pomocnú ruku a efektívne ich chrániť. Obete musia mať istotu, že keď sa im deje niečo zlé, tak sa nemusia báť prísť na políciu. Žiaľ, momentálne…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/krestanski-demokrati-navrhuju-aby-boli-pachatelia-domaceho-nasilia-trestani-jednym-az-tromi-rokmi-vazenia/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.