Novinky

Bieloruský politický väzeň Vadzim Chrasko zomrel v trestaneckej kolónii na zápal pľúc, nedostal potrebnú lekársku pomoc

0 0

2024-01-15 19:20:56 – (SITA.sk)

Politický väzeň zomrel v bieloruskom väzení po tom, čo mu úrady neposkytli náležitú lekársku starostlivosť.

V pondelok to uviedla bieloruská ľudskoprávna organizácia Viasna, pričom v súvislosti s touto smrťou poukázala na kruté podmienky v bieloruských väzniciach.

Prosby o pomoc ignorovali

Vadzim Chrasko zomrel na zápal pľúc v trestaneckej kolónii neďaleko mesta Vitebsk na severovýchode krajiny po tom, čo sa väzenské orgány dlho zdráhali odviezť ho do nemocnice, ignorujúc jeho prosby o pomoc. Zomrel 9. januára, no trestanecká kolónia o jeho smrti informovala až teraz.

Chrasko, špecialista na informačné technológie, ktorý zomrel vo veku 50 rokov, si odpykával trojročný trest za obvinenie z ponúkania darov opozičným skupinám, ktoré…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/bielorusky-politicky-vazen-vadzim-chrasko-zomrel-v-trestaneckej-kolonii-na-zapal-pluc-nedostal-potrebnu-lekarsku-pomoc/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.