Novinky

Juhoafrický prípad genocídy proti Izraelu má „globálnu podporu“, hovorí minister financií

0 0


Juhoafrický minister spravodlivosti Ronald Lamola hovorí s médiami v deň, keď sudcovia Medzinárodného súdneho dvora (ICJ) vypočuli žiadosť o mimoriadne opatrenia Juhoafrickej republiky, ktorá požiadala súd, aby nariadil Izraelu zastaviť svoje vojenské akcie v Gaze. a upustiť od toho, čo Južná Afrika hovorí, že sú genocídne činy spáchané na Palestínčanoch počas vojny s Hamasom v Gaze, v Haagu v Holandsku, 11. januára 2024.

Thilo Schmuelgen | Reuters

Juhoafrická republika súdny prípad obviňujúci Izrael zo spáchania genocídy proti Palestínčanom v Gaze má “globálnu podporu”, povedal v pondelok pre CNBC tamojší minister financií Enoch Godongwana.

Na dvojdňovom pojednávaní na Medzinárodnom súdnom dvore v Haagu v Holandsku minulý týždeň juhoafrickí právnici predložili argumenty, že izraelské bombardovanie Gazy, ktoré si vyžiadalo obrovské obete, sa rovnalo genocíde.

“Južná Afrika neurobila nič nezvyčajné tým, že išla do inštitúcie, ktorú zriadila Organizácia Spojených národov na urovnávanie sporov medzi národmi, a v tomto ohľade sa riadime právnym štátom a právnymi princípmi,” povedal Godongwana pre CNBC na margo Svetové ekonomické fórum v Davose.

“Priaznivci Izraela, samozrejme, vrátane Spojeného kráľovstva, povedia, že naša žiadosť je nezmysel, ale existuje globálna podpora pre náš názor, že v skutočnosti bol náš prípad vecný a my sme svoj prípad obhájili.”

Turecko, Jordánsko, Brazília, Kolumbia, Bolívia, Pakistan a Malajzia patria spolu s Organizáciou islamskej spolupráce medzi štáty, ktoré verejne podporili žiadosť Južnej Afriky. Organizáciu so sídlom v Saudskej Arábii tvorí 57 členských štátov, z ktorých je 48 krajín s moslimskou väčšinou.

Juhoafrický minister zahraničných vecí diskutuje o haagskom prípade proti Izraelu

Godongwana zopakoval, že Pretória súhlasila s tým, že Izrael musí odpovedať na útoky Hamasu zo 7. októbra, ale že odpoveď bola…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/south-africas-genocide-case-against-israel-has-global-support-finance-minister-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.