Novinky

Česi začnú vyberať mýto aj podľa emisií oxidu uhličitého, nevyhnú sa tomu ani slovenskí dopravcovia

0 0

2024-01-15 18:47:47 – (SITA.sk)

Systém elektronického mýta v Českej republike bude mať od 1. marca 2024 novú zložku mýtnych poplatkov, zohľadní produkciu emisií oxidu uhličitého (CO₂) u vozidiel podliehajúcich spoplatneniu.

Prevádzkovateľ českého mýta CzechToll o tom v pondelok informoval s tým, že zmena súvisí s prevzatím smernice Európskeho parlamentu a Rady EÚ z roku 2022, jej cieľom je podporiť ďalšie znižovanie emisií CO₂.

Zmena platí pre všetky kategórie

Týka sa to aj zahraničných cestných dopravcov, vrátane slovenských, pričom zmeny v sadzbách sa nedotknú systému množstvových zliav.

Zmena mýtnych sadzieb sa dotkne všetkých…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasadoprava/cesi-zacnu-vyberat-myto-aj-podla-emisii-oxidu-uhliciteho-nevyhnu-sa-tomu-ani-slovenski-dopravcovia/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.