Novinky

Dosiahne Nikkei historické maximum?

0 0


Zamestnanci pracujú na Tokijskej burze cenných papierov (TSE), ktorú prevádzkuje Japan Exchange Group Inc. (JPX), v Tokiu v Japonsku vo štvrtok 4. januára 2024.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Po búrlivom začiatku roka japonský benchmark Nikkei 225 po prvý raz od februára 1990 prekonal hranicu 35 000 bodov a dosiahol nové 33-ročné maximá.

Oživenie na japonskom akciovom trhu, ktoré sa začalo 5. januára, tiež zaznamenalo širokospektrálny Topix, ktorý dosiahol 33-ročné maximá.

Ako dlho bude trvať tento beh? Dokázal by Nikkei prekonať svoje historické maximum 38 195 v decembri 1989?

V rozhovore pre CNBC, Yeap Jun Rong, trhový stratég z IG Asia, zaútočil optimisticky a povedal, že „všetky hviezdy sa zdajú byť spojené s japonským akciovým trhom“.

Povedal, že tlmené údaje o mzdách a slabšie výdavky domácností umožňujú Japonskej centrálnej banke zachovať si svoju ultra-akomodačnú politiku dlhšie, čím posilňujú trhy v krajine.

Akciám to umožňuje „pokračovať v vyhrievaní sa v tomto podpornom politickom prostredí,“ povedal Yeap a dodal, že akcie majú väčší rast vďaka niekoľkým dlhodobejším zadným vetrom vrátane opatrení v oblasti správy a riadenia tokijskej burzy.

Medzi kroky, ktoré má TSX je nariadené spoločnostiam, aby „dodržali alebo vysvetlili“, ak obchodujú pod a pomer cena/kniha jedného – náznak, že spoločnosť možno nevyužíva svoj kapitál efektívne. CNBC

Burza varovala, že takéto spoločnosti môžu byť odstránené už v roku 2026.

V poznámke z minulého týždňa Bank of America označila japonskú rally za „déjà vu“ v porovnaní s rastom Nikkei medzi aprílom a júnom 2023.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

“Vidíme tiež veľa podobností s minuloročným nárastom,” uviedli analytici BofA a dodali, že jedným z faktorov, ktorý odštartoval minuloročné oživenie, bolo najvyššie zvýšenie miezd Shunto za posledných 30 rokov.

V roku 2024 sa zdá, že rokovania o Shunto budú čoraz pravdepodobnejšie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/japans-markets-could-nikkei-scale-its-all-time-peak.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.