Novinky

Čaputová vyznamenala Vlhovú aj českého biskupa Malého, cenu si odniesol tiež zahraničný novinár (foto)

0 0

2024-01-15 08:28:09 – (SITA.sk)

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila v nedeľu 14. januára pri príležitosti 31. výročia vzniku Slovenskej republiky štátne vyznamenania 33 osobnostiam z rôznych oblastí spoločenského života.

Ako informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, ocenenie si prevzala napríklad lyžiarka Petra Vlhová, ktorá obdržala Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti športu, ako aj za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí.

Ocenenie aj pre poľského novinára

Ocenené boli aj osobnosti zo zahraničia napríklad poľský novinár Adam Michnik, ktorý dostal Rad Bieleho dvojkríža II. triedy za mimoriadne zásluhy o všestranný rozvoj vzťahov medzi Poľskou republikou a SR alebo český biskup Václav Malý, ktorého…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/caputova-vyznamenala-vlhovu-aj-ceskeho-biskupa-maleho-cenu-si-odniesol-tiez-zahranicny-novinar-foto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.