Novinky

V New Yorku a Kalifornii sú krádeže v maloobchode hlavnou prioritou roku 2024

0 0


Guvernéri New Yorku a Kalifornie oznámili rozsiahle plány zakročiť proti kriminalite v maloobchode tento týždeň, keď obchodné združenia a policajné oddelenia lobujú za vládne opatrenia na obmedzenie krádeží.

Plány zahŕňajú novú legislatívu určenú na zvýšiť pokuty za trestné činy maloobchodnej kriminality a viac financií pre policajné oddelenia a okresné prokuratúry, aby im pomohli pri riešení krádeží.

Obaja guvernéri. Kathy Hochul z New Yorku a Gavin Newsom z Kalifornie, ktorí predstavujú najväčšie demokratické bašty v krajine, stanovili tento rok predchádzanie krádežiam v maloobchode za najvyššiu prioritu, keďže voliči z oboch strán uličky poukazujú na zločin ako na jednu z najväčších obáv pred voľby 2024. Samotná skutočnosť, že hlavné platformy „tvrdých proti zločinu“ pochádzajú od demokratických guvernérov progresívnych štátov, tiež ohrozuje, že sa prevrátia desaťročia straníckych politických zlomov. V modernej dobe republikáni tradične bojovali za sprísnenie trestných sankcií, zatiaľ čo demokrati sa snažili riešiť hlbšie príčiny kriminality, ako je chudoba, nerovnosť a nezamestnanosť v mestách.

Ale už nie.

Od roku 2022 najmenej deväť štátov – vrátane šiestich v roku 2023 – prijaté zákony ukladať prísnejšie tresty trestných činov organizovaného maloobchodua New York a Kalifornia by sa mohli pripojiť k tomuto zoznamu. Maloobchodníci a obchodné združenia po celej krajine pracovali na tom, aby boli účty spísané a prešli cieľovou čiarou.

Je ťažké určiť, či sú trestné činy krádeže na národnej úrovni, pretože ide o zločin, ktorý často zostáva nenahlásený a neodhalený. Nie je tiež jasné, aká účinná bude navrhovaná legislatíva.

Experti predtým pre CNBC povedali, že zákony, ktoré zvyšujú tresty za trestné činy v maloobchode, nemusia v skutočnosti znižovať počet trestných činov krádeží a mohli by neúmerne poškodiť marginalizované skupiny. Podobné stratégie zavedené na riešenie obchodu s drogami urobili…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/new-york-and-california-make-retail-theft-top-2024-priority.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.